Aydınlar Ocağı ’ nın , Daruziyafe’de söyleşi konuğu Prof.Dr.Mustafa Yıldırım Oldu !…


11 Ocak 2016

Aydınlar Ocağı Genel Merkezi’nin “ Din ve Kültür ilişkileri “söyleşinin konuşmacısı ,9 Eylül Üniversitesi İslam Hukuku Anma Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Mustafa Yıldırım oldu. Genel Sekreter Mimar Süleyman Uluocak’ın hoş geldiniz konuşmasının ardından , Aydınlar ocağı Genel Başkanı Prof Dr. Mustafa Erkal, ocağının çalışmaları hakkında bilgi verdi..

Aydınlar Ocağı’ nın ,Daruziyafe’de söyleşi konuğu Prof.Dr.Mustafa Yıldırım Oldu!…
Aydınlar Ocağı Genel Merkezi’nin  “ Din ve Kültür ilişkileri “söyleşinin konuşmacısı ,9 Eylül Üniversitesi İslam Hukuku Anma Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Mustafa Yıldırım  oldu
Aydınlar Ocağı Genel Merkezi’nce, Süleymaniye Daruziyafe’de yapılan“Din ve Kültür ilişkileri “söyleşinin konuşmacısı ,9 Eylül Üniversitesi İslam Hukuku Anma Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Mustafa Yıldırım  oldu.
Genel Sekreteri Mimar Süleyman Uluocak’’ın hoş geldiniz konuşmasının ardından, Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof Dr. Mustafa Erkal’ın Aydınlar Ocağı’nın, çalışmaları hakkında davetlilere bilgi verdi.
“ Din ve Kültür ilişkileri “ söyleşisi için, 9 Eylül Üniversitesi İslam Hukuku Anma Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Mustafa Yıldırım  “ Diyanet işleri başkanlığının  bir çok eksik ve hatası olmasına rağmen Türkiye  için Diyanet işleri başkanlığı hayati bir öneme sahip olduğunu söylemek zorundayım diyereksözlerine başlayan Prof.Dr.Mustafa Yıldırım ,islamdan önce ve islamiyetten sonra  kadının yeri ,peygamberler ve kuran-ı kerime kadar bir çok konuda aydınlatıcı bilgiler sundu.
Yemekli söyleşiye,Türkiye Aydınlar Ocağı Yönetim Kurulu Üyesi Prof Dr.  İbrahim Öztek,Yard.Doc.Dr Başöğretmen Sakin Öner,Santa Plus Hastanesi Kurucusu ve Başhekimi Uz.Dr.BehçetKara,  Zeytinburnu Çevre,Kültür ve Turizm Derneği (ZEYÇED ) Başkanı Ali Gündüz,Yönetim Kurulu Üyesi Gülser Bal,Necibe Uzun ve Nail Karabulut ile üye Meryem Sürer ,Ecem Uzun,sanatçı Aslan Seymen,Mavi İklim Rehabilitasyon Merkezi’nden Ayhan Aktaş,La- Bella Vie Kurucusu Kamile Bekdemir,Ekonomist Vedat Tatlı, ve basın mensuplarıyla, kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.
Aydınlar Ocağı Genel Sekreteri Mimar Süleyman Uluocak bütün katımcılara Türk bayrağı rozeti ,2016 yılı takvimi ve kitaplar hediye etti. Uluocak’ın konuklarla teker teker ilgilenmesi herkesce memnuniyetle karşılandı.

 

Bir yorum ekleyin